4. štvrťfinálové zápasy hokejovej Slovnaft extraligy

15.03.2012 Celý región

MsHK DOXXbet Žilina - HC Slovan Bratislava 2:5 (0:2, 1:1, 1:2) - stav série: 1:3
Góly: 21. P. Sivák (Róbert Huna), 51. D. Devečka (Richard Huna, Róbert Huna) - 4. M. Hudec (Kukumberg), 10. Švarný (L. Hudáček), 25. D. Skokan (D. Buc), 55. D. Buc (M. Bartánus, Lipiansky), 56. M. Bakoš
Vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše Róbert Huna a Troliga (obaja Žilina) 10 min za nešportové správanie
presilovky 0:1
oslabenia: 0:1
rozhodovali: Lokšík, R. Lauff - Šefčík, Výleta
2725 divákov

Žilina: M. Laco - D. Devečka, Kudělka, Harant, Dlouhý, Houdek, Ďurkech, Krčula, Staňo - P. Sivák, Róbert Huna, Richard Huna - T. Sýkora, V. Nemec, Stupka - Smotrila, M. Drevenák, Drábek - Linet, Troliga, Kubiš
Slovan: Karhunen - Švarný, Dobroň, I. Ďatelinka, P. Frühauf, Jerofejevs, Štajnoch, Jass, L. Kozák - L. Hudáček, Lipiansky, M. Bartánus - Kukumberg, Bulík, M. Hudec - D. Skokan, M. Sloboda, M. Bakoš - Harvey, Preisinger, D. Buc

Dukla Trenčín - HK Poprad 3:0 (1:0, 0:0, 2:0) - stav série: 3:1
Góly: 12. P. Fabuš, 58. Tybor (R. Tvrdoň, Sojčík), 60. P. Fabuš (Pardavý)
Vylúčení: 4:8 na 2 min, navyše P. Kopecký do konca zápasu za hrubosť - D. Kramár do konca zápasu za hrubosť, Balán do konca zápasu za nešp. správanie
presilovky a oslabenia: 0:0
rozhodovali: Müllner, D. Konc - Stano, M. Orolín
4850 divákov

Trenčín: V. Kováč - M. Biro, Gabriš, Hlubuček, Nemčík, E. Bednár, Trefný, Nechala - P. Fabuš, Melichárek, Pardavý - M. Daňo, A. Šťastný, J. Gašparovič - Tybor, R. Tvrdoň, Sojčík - O. Mikula, Fojtík, M. Filo - 55. P. Kopecký
Poprad: Melicherčík - Pentikäinen, R. Suchý, Kovačevič, D. Kramár, Fabian, Malina - Vandas, Koskinen, Kuľha - P. Svitana, Balán, Vaic - S. Takáč, Škovira, R. Rapáč - Svačina, Homa, Strömberg

Do štvrtého štvrťfinálového zápasu play off extraligy nastúpili obe mužstvá s plným výkonom o zvýšenie, alebo vyrovnanie série. Už v polovici 4. minúty dostali príležitosť domáci presilovou hrou, ale Popradčania sa úspešne ubránili vyhadzovaním pukov z obranného pásma. Behom štyroch minút mali Trenčania po oslabení viacero gólových príležitostí, ale bez výsledku. V 12. minúte dostal puk na hokejku Peter Fabuš a strelil prvý gól domácich. O tri minúty neskôr mali Popradčania viacero príležitostí vyrovnať. V druhej tretine bol aktívnejším tímom Poprad, no smerom k bránke efektívny nebol. Hra v druhej polovici duelu získala na intenzite, gólových akcií sa však diváci v prostrednej časti nedočkali. V polovici 43. minúty dostal Fojtík na hokejku puk pomedzi dvoch popradských obrancov, ale jeho zakončenie bolo neúspešné. V polovici 48. minúty počas presilovej hry mohli dať hostia gól do prázdnej bránky, ale vytúžené vyrovnanie ani tento moment nepriniesol. Trenčanom sa nevydarila ani piata presilová hra v 52. minúte. V čase 17:59 po zlej rozohrávke brankára Melicherčíka trafil Tybor puk do prázdnej brány, asistovali mu Tvrdoň a Sojčík. V 59. minúte odvolali hostia brankára a do prázdnej brány dal po prihrávke Pardavého tretí gól Fabuš. Trenčín tak zaslúžene získal tretie víťazstvo v štvrtom štvrťfinálovom zápase.

Róbert Kaláber, tréner Trenčína: "Naši hráči dnes neboli až tak aktívni, ale i tak som veľmi spokojný s ich výkonom a najmä brankára Vladimíra Kováča."
Ladislav Svozil, tréner Popradu: "V dnešnom zápase sme boli dôraznejší, chýbal nám však väčší počet striel na súperovu bránu. V ďalšom zápase sa budeme snažiť o zlepšenie výkonu a chceme znížiť sériu na 3:2."